Micro (7.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (36 entries)

en: delete
is: eyða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: content
is: innihald

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: view
is: skoða

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Save
is: Vista

en: Update
is: Uppfæra

en: View
is: Skoða

en: Path
is: Slóð

en: ID
is: Kenni

en: Advanced search
is: Ítarleg leit

en: type
is: gerð

en: action
is: aðgerð

en: Update options
is: Uppfærsluvalkostir

en: Display links
is: Birta hlekki

en: Inline
is: Innfellt

en: Filter
is: Sía

en: Close
is: Loka

en: menu
is: valmynd

en: Refine
is: Betrumbæta

en: Undo
is: afturkalla

en: Languages
is: Tungumál

en: Containing any of the words
is: Inniheldur eitthvert af orðunum

en: Containing the phrase
is: Inniheldur frasann

en: Containing none of the words
is: Inniheldur ekki orðin

en: Create @name
is: Stofna @name
