Micro (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Advanced search
da: Avanceret søgning

en: No items selected.
da: Ingen elementer valgt.

en: Show only items where
da: Vis kun elementer hvor

en: Containing any of the words
da: Indeholdende et af ordene

en: Containing the phrase
da: Indeholdende sætningen

en: Containing none of the words
da: Indeholdende ingen af ordene

en: Only of the type(s)
da: Kun af typen

en: Content ranking
da: Rangliste

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
da: De følgende tal bestemmer hvilke egenskaber søgefunktionen skal vægte højest når søgeresultaterne sorteres. Højere tal betyder større indflydelse, nul betyder at egenskaben ignoreres. Hvis du ændrer tallene skal søgeindekset ikke genopbygges. Ændringerne har øjeblikkelig virkning.

en: Keyword relevance
da: Nøgleordsrelevans

en: Recently posted
da: Oprettet for nylig

en: Create @name
da: Opret @name

en: The post could not be saved.
da: Indlægget kunne ikke gemmes.

en: The human-readable name %name is already taken.
da: Navnet %name er allerede i brug.
