Micro (7.x-1.0-alpha1) - en to el translation catalogue (67 entries)

en: delete
el: διαγραφή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: content
el: ύλη

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: List
el: Λίστα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: view
el: προβολή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Update
el: Ενημέρωση

en: View
el: Προβολή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Advanced search
el: Σύνθετη αναζήτηση

en: type
el: τύπος

en: action
el: Ενέργεια

en: Update options
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Display links
el: Εμφάνιση συνδέσμων

en: Site
el: Ιστοσελίδα

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Operation
el: Λειτουργία

en: menu
el: μενού

en: No items selected.
el: Δεν επιλέχθηκε κανένα στοιχείο.

en: Refine
el: Εμπλουτισμός

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Entity
el: Οντότητα

en: any
el: οποιοδήποτε

en: Show only items where
el: Να εμφανιστούν μόνο τα στοιχεία όπου

en: Containing any of the words
el: Να περιέχει οποιαδήποτε από τις λέξεις

en: Containing the phrase
el: Να περιέχει τη φράση

en: Containing none of the words
el: Να μην περιέχει καμία από τις λέξεις

en: Only of the type(s)
el: Μόνο των τύπων

en: Content ranking
el: Βαθμολογία ύλης

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
el: Οι παρακάτω αριθμοί ελέγχουν ποιες ιδιότητες θα ευνοεί η αναζήτηση ύλης όταν ταξινομεί τα αποτελέσματα. Μεγαλύτεροι αριθμοί σημαίνουν μεγαλύτερη επιρροή και το μηδέν σημαίνει ότι η ιδιότητα αγνοείται. Η αλλαγή αυτών των αριθμών δεν απαιτεί την επαναδημιουργία του ευρετηρίου της αναζήτησης. Οι αλλαγές ισχύουν αμέσως.

en: Keyword relevance
el: Συνάφεια λέξεων-κλειδιών

en: Recently posted
el: Πρόσφατη καταχώριση

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: The post could not be saved.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση της δημοσίευσης.

en: The human-readable name %name is already taken.
el: Το ανθρωπίνως αναγνώσιμο όνομα %name είναι ήδη κατειλημμένο.

en: manage fields
el: διαχείριση πεδίων

en: manage display
el: διαχείριση εμφάνισης

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
el: Μη έγκυρο μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα. Εισάγετε ένα όνομα διαφορετικό του %invalid.

en: Delete selected content
el: Διαγραφή επιλεγμένης ύλης

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
el[0]: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο;
el[1]: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτά τα αντικείμενα;

en: Search result
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Edit own %type_name content
el: Επεξεργασία δικής τους ύλης %type_name

en: Edit any %type_name content
el: Επεξεργασία οποιασδήποτε ύλης %type_name

en: Delete own %type_name content
el: Διαγραφή δικής τους ύλης %type_name

en: Delete any %type_name content
el: Διαγραφή οποιασδήποτε ύλης %type_name

en: Save content
el: Αποθήκευση περιεχομένου

en: Manage content types, including default status, front page promotion, comment settings, etc.
el: Διαχείριση τύπων ύλης, συμπεριλαμβανομένων των προεπιλεγμένων, προβιβασμό ύλης στην αρχική σελίδα, ρυθμίσεις σχολίων, κλπ.

en: Add new %type
el: Προσθήκη νέου %type

en: and where %property is %value
el: και όπου %property είναι %value

en: where %property is %value
el: όπου %property είναι %value

en: and where
el: και όπου
