Micro (7.x-1.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (76 entries)

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: content
fi: sisältö

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: view
fi: näkymä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Save
fi: Tallenna

en: Update
fi: Päivitys

en: View
fi: Näytä

en: Path
fi: Polku

en: Advanced search
fi: Tarkempi haku

en: type
fi: tyyppi

en: action
fi: toiminto

en: Update options
fi: Päivitysvaihtoehdot

en: Display links
fi: Näytä linkit

en: Site
fi: Sivusto

en: Inline
fi: Avoin

en: Filter
fi: Suodatus

en: Close
fi: Sulje

en: Operation
fi: Toimenpide

en: menu
fi: valikko

en: No items selected.
fi: Yhtään kohdetta ei ole valittuna.

en: Refine
fi: Tarkenna

en: Undo
fi: Kumoa

en: Languages
fi: Kielet

en: Entity
fi: Entiteetti

en: any
fi: mikä tahansa

en: Show only items where
fi: Näytä ainoastaan kohteet joissa

en: Containing any of the words
fi: Sisältää minkä tahansa sanoista

en: Containing the phrase
fi: Sisältää lauseen

en: Containing none of the words
fi: Ei sisällä sanoja

en: Only of the type(s)
fi: Vain tyyppiä/tyyppejä

en: Content ranking
fi: Sisällön arvojärjestys

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
fi: Seuraavat luvut vaikuttavat siihen mitä asetuksia sisältöhaku suosii järjestäessään hakutuloksia. Suurempi luku tarkoittaa suurempaa vaikutusta. Nolla tarkoittaa, että asetusta ei huomioida lainkaan. Näiden lukujen muuttaminen ei vaadi hakuindeksin päivittämistä; muutokset tulevat voimaan välittömästi.

en: Keyword relevance
fi: Hakusanan osuvuus

en: Recently posted
fi: Viimeksi lisätty

en: Create @name
fi: Luo @name

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: This will override any other link you have set.
fi: Tämä ohittaa kaikki toiset linkit joita olet asettanut.

en: Search index
fi: Haun indeksi

en: The post could not be saved.
fi: Kirjoitusta ei voitu tallentaa.

en: Build mode
fi: Rakennustila

en: The human-readable name %name is already taken.
fi: Käyttäjää varten tarkoitettu nimi %name on jo käytössä.

en: manage fields
fi: hallinnoi kenttiä

en: manage display
fi: ylläpidä näkymää

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fi: Epäkelpo koneluettava nimi. Syötä jokin muu nimi kuin %invalid.

en: Delete selected content
fi: Poista valitut sisällöt

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fi[0]: Oletko varma että haluat poistaa tämän elementin?
fi[1]: Oletko varma että haluat poistaa nämä elementit?

en: Search result
fi: Hakutulos

en: Edit own %type_name content
fi: Muokkaa omaa %type_name sisältöä

en: Edit any %type_name content
fi: Muokkaa kaikkea %type_name sisältöä

en: Delete own %type_name content
fi: Poista omaa %type_name sisältöä

en: Delete any %type_name content
fi: Poista kaikkea %type_name sisältöä

en: Save content
fi: Tallenna sisältö

en: Manage content types, including default status, front page promotion, comment settings, etc.
fi: Muokkaa sisältötyyppien asetuksia, kuten oletustilaa, etusivun nostoja, kommenttien asetuksia jne.

en: Group type
fi: Ryhmän tyyppi

en: Add new %type
fi: Lisää uusi %type

en: Use absolute link (begins with "http://")
fi: Käytä absoluuttista polkua (alkaa "http://")

en: Output machine name
fi: Näytä koneluettava nimi

en: If you want to use this as in "output this field as link" in "link path", you have to enabled this option.
fi: Jos haluat käyttää tätä muodossa "tulosta kenttä linkkinä" linkkipolussa, sinun on otettava käyttööön tämä vaihtoehto.

en: and where %property is %value
fi: ja jossa %property on %value

en: where %property is %value
fi: jossa %property on %value

en: and where
fi: ja jossa

en: Group visibility
fi: Ryhmän näkyvyys

en: Group content visibility
fi: Ryhmäsisällön näkyvyys

en: Group content
fi: Ryhmän sisältö

en: Group content type
fi: Ryhmän sisältötyyppi
