Micro (7.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (64 entries)

en: delete
he: מחיקה

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: content
he: תוכן

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: view
he: צפיה

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Save
he: שמירה

en: Update
he: עדכון

en: View
he: צפיה

en: Path
he: מיקום

en: Advanced search
he: חיפוש מתקדם

en: type
he: סוג

en: action
he: פעולה

en: Update options
he: אפשרויות עדכון

en: Display links
he: הצג קישורים

en: Site
he: אתר

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: Filter
he: סינון

en: Close
he: סגירה

en: Operation
he: פעולה

en: menu
he: תפריט

en: No items selected.
he: לא נבחרו פריטים.

en: Refine
he: מיקוד

en: Undo
he: ביטול

en: Languages
he: שפות

en: Entity
he: יישות

en: any
he: הכל

en: Show only items where
he: הצגת פריטים רק כאשר

en: Containing any of the words
he: מכיל אחת מהמילים

en: Containing the phrase
he: מכיל את הביטוי

en: Containing none of the words
he: לא מכיל אף אחת מהמילים

en: Only of the type(s)
he: רק מסוג(ים)

en: Content ranking
he: דרוג תוכן

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
he: המספרים הבאים קובעים את סידור פריטי התוכן בתוצאות החיפוש. תכונות עם משקל גבוה ישפיעו יותר. תכונות עם משקל אפס לא ישפיעו כלל. שינוי משקלות אלו לא דורש בניה מחדש של המפתח. השינויים משפיעים מייד.

en: Keyword relevance
he: רלוונטיות מילות החיפוש

en: Recently posted
he: פורסם לאחרונה

en: Create @name
he: יצירת @name

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: This will override any other link you have set.
he: ידרוס כל קישור אחר שהגדרת.

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: The post could not be saved.
he: לא ניתן לשמור את הפרסום.

en: Build mode
he: מצב בנייה

en: The human-readable name %name is already taken.
he: שם ממשק המשתמש %name כבר תפוס.

en: manage fields
he: ניהול שדות

en: manage display
he: ניהול תצוגה

en: Search result
he: חיפוש בתוצאות

en: Save content
he: שמירת תוכן

en: Manage content types, including default status, front page promotion, comment settings, etc.
he: ניהול סוגי תוכן, כולל קביעת ברירת מחדל לפרמטרים כמו מצב, קידום לעמוד הראשי, הגדרת תגובות וכו'

en: Group type
he: סוג קבוצה

en: Add new %type
he: הוסף %type חדש

en: Use absolute link (begins with "http://")
he: השתמש בקישור אבסולוטי (המתחיל ב- "http://")

en: and where %property is %value
he: וכאשר ה%property הוא %value

en: where %property is %value
he: כאשר ה%property הוא %value

en: and where
he: וכאשר

en: Page view
he: תצוגת דף
