Micro (7.x-1.0-alpha1) - en to mr translation catalogue (34 entries)

en: delete
mr: मिटवा

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: content
mr: मजकूर

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: view
mr: दाखवा

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Update
mr: अपडेट

en: View
mr: बघा

en: Path
mr: रस्ता

en: ID
mr: आय डी

en: Advanced search
mr: विस्तृत शोध

en: type
mr: प्रकार

en: action
mr: कृती

en: Update options
mr: अपडेट पर्याय

en: Site
mr: संकेतस्थळ

en: Inline
mr: आतील

en: Filter
mr: गाळणी

en: Close
mr: बंद

en: Languages
mr: भाषा

en: Containing any of the words
mr: या पैकी कुठलाही शब्द

en: Containing the phrase
mr: हे वाक्य

en: Containing none of the words
mr: यापैकी कुठलाही शब्द नको

en: Only of the type(s)
mr: केवळ याच प्रकारात

en: Recently posted
mr: नवीन प्रकाशीत
