Micro (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (62 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: content
ro: conţinut

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afișează

en: Path
ro: Cale

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: type
ro: tip

en: action
ro: acțiune

en: Update options
ro: Opțiuni de actualizare

en: Display links
ro: Afişează legăturile

en: Site
ro: Sit

en: Filter
ro: Filtru

en: Close
ro: Închideți

en: Operation
ro: Operație

en: menu
ro: meniu

en: No items selected.
ro: Nu sunt elemente selectate.

en: Refine
ro: Rafinează

en: Languages
ro: Limbi

en: Entity
ro: Entitate

en: any
ro: orice

en: Show only items where
ro: Afişează numai articolele unde

en: Containing any of the words
ro: Care conține oricare din cuvintele

en: Containing the phrase
ro: Conținând fraza

en: Containing none of the words
ro: Care nu conține nici unul din cuvintele

en: Only of the type(s)
ro: Numai de tip(uri)

en: Content ranking
ro: Ordonare conținut

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
ro: Următoarele numere controlează care proprietăţi sunt favorizate de căutarea în conţinut atunci când se ordonează rezultatele. Numerele mari înseamnă mai multă relevanţă, zero inseamnă că proprietatea este ignorată. Modificarea acestor numere nu necesită reconstruirea indexului de căutare. Modificările au efect imediat.

en: Keyword relevance
ro: Relevanță cuvânt-cheie

en: Recently posted
ro: Postări recente

en: Create @name
ro: Creează @name

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Search index
ro: Index căutare

en: The post could not be saved.
ro: Articolul nu a putut fi salvat.

en: The human-readable name %name is already taken.
ro: Numele lizibil %name este folosit deja.

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: manage display
ro: administrare afişare

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ro: Numele lizibil mașină nu este valid. Introduceți un nume diferit de %invalid.

en: Delete selected content
ro: Șterge conținutul selectat

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ro[0]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți acest element?
ro[1]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți aceste elemente?

en: Search result
ro: Rezultat căutare

en: Save content
ro: Salvare conținut

en: Manage content types, including default status, front page promotion, comment settings, etc.
ro: Gestionează tipuri de conținut, incluzând starea implicită, promovarea pe prima pagină, setările pentru comentarii etc.

en: Group type
ro: Tipul de grup

en: Use absolute link (begins with "http://")
ro: Utilizați un link absolut (începe cu "http://")

en: Output machine name
ro: Ieșire nume de mașină

en: and where
ro: și unde

en: Group content
ro: Conținutul grupului

en: Group content type
ro: Tip de conținut de grup
