Micro (7.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (81 entries)

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: content
sv: innehåll

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: view
sv: visa

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Save
sv: Spara

en: Update
sv: Uppdatera

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Advanced search
sv: Avancerad sökning

en: type
sv: typ

en: action
sv: åtgärd

en: Update options
sv: Alternativ för uppdatering

en: Display links
sv: Visa länkar

en: Site
sv: Webbplats

en: Inline
sv: Löpande

en: Filter
sv: Filtrera

en: Close
sv: Stäng

en: Operation
sv: Funktion

en: menu
sv: meny

en: No items selected.
sv: Inga inlägg valda.

en: Refine
sv: Filtrera

en: Undo
sv: Ångra

en: Languages
sv: Språk

en: Entity
sv: Objekt

en: any
sv: någon

en: Show only items where
sv: Visa bara inlägg där

en: Containing any of the words
sv: Innehåller något av orden

en: Containing the phrase
sv: Innehåller frasen

en: Containing none of the words
sv: Innehåller inget av orden

en: Only of the type(s)
sv: Endast av typen/typerna

en: Content ranking
sv: Rangordning av innehåll

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
sv: Följande värden styr vilka egenskaper som innehållssökningen ska gynna när den sorterar sökresultaten. Högre värden betyder mer inflytande, noll betyder att egenskapen ignoreras. Att ändra dessa värden kräver inte att sökindexet byggs om. Ändringarna får genomslag direkt.

en: Keyword relevance
sv: Sökordsrelevans

en: Recently posted
sv: Senaste inlägg

en: Create @name
sv: Skapa @name

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Micro
sv: Mikro

en: This will override any other link you have set.
sv: Detta kommer att åsidosätta alla andra länkar som du har angett.

en: Search index
sv: Sökindex

en: The post could not be saved.
sv: Inlägget kunde inte sparas.

en: Build mode
sv: Byggmetod

en: The human-readable name %name is already taken.
sv: Det synliga namnet %name används redan.

en: manage fields
sv: hantera fält

en: manage display
sv: hantera visning

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
sv: Det maskinläsbara namnet är ogiltigt. Ange ett annat namn än %invalid.

en: Delete selected content
sv: Radera valt innehåll

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
sv[0]: Är du säker på att du vill ta bort detta inlägg?
sv[1]: Är du säker på att du vill ta bort dessa inlägg?

en: Search result
sv: Sökresultat

en: Edit own %type_name content
sv: Redigera eget innehåll av typen %type_name

en: Edit any %type_name content
sv: Redigera innehåll av typen %type_name

en: Delete own %type_name content
sv: Radera eget innehåll av typen %type_name

en: Delete any %type_name content
sv: Radera innehåll av typen %type_name

en: Save content
sv: Spara innehåll

en: Manage content types, including default status, front page promotion, comment settings, etc.
sv: Hantera innehållstyper, inklusive standardstatus, visning på startsidan, inställningar för kommentarer, med mera.

en: Group type
sv: Grupptyp

en: Add new %type
sv: Lägg till ny %type

en: Use absolute link (begins with "http://")
sv: Använd absolut länk (börjar med "http://")

en: Output machine name
sv: Mata ut maskinläsbart namn

en: If you want to use this as in "output this field as link" in "link path", you have to enabled this option.
sv: Om du vill använda detta som i "mata ut detta fält som länk" i "länksökväg", måste du aktiverat detta alternativ.

en: and where %property is %value
sv: och där %property är %value

en: where %property is %value
sv: där %property är %value

en: and where
sv: och där

en: Add Group access field to group types.
sv: Lägg till fält för gruppåtkomst till grupptyper.

en: Group visibility
sv: Synlighet för grupp

en: Group content visibility
sv: Synlighet för gruppinnehåll

en: Not a group type
sv: Inte en grupptyp

en: Group content
sv: Gruppinnehåll

en: Not a group content type
sv: Ej en gruppinnehållstyp

en: Group content type
sv: Gruppinnehållstyp

en: Page view
sv: Sidvy
