Microblog (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Home
de: Startseite

en: content
de: Inhalt

en: Replies
de: Antworten

en: view
de: Ansicht

en: RSS - blogs
de: RSS – Blogs

en: Please wait...
de: Bitte warten...

en: Timeline
de: Zeitleiste

en: @type: updated %title.
de: @type: %title wurde aktualisiert.

en: @type: added %title.
de: @type: %title wurde hinzugefügt.

en: @type %title has been created.
de: @type %title wurde erstellt.

en: @type %title has been updated.
de: @type %title wurde aktualisiert.

en: The post could not be saved.
de: Der Beitrag konnte nicht gespeichert werden.

en: Following
de: Ich folge

en: Followers
de: Follower

en: What are you doing?
de: Was tun Sie?

en: Follow user
de: Folgender Benutzer
