Microblog (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: content
fr: contenu

en: Replies
fr: Réponses

en: view
fr: voir

en: Please wait...
fr: Veuillez patienter...

en: Timeline
fr: Chronologie

en: @type: updated %title.
fr: @type : %title mis à jour.

en: @type: added %title.
fr: @type : %title ajouté.

en: @type %title has been created.
fr: Le contenu '%title', de type '@type', a été créé.

en: @type %title has been updated.
fr: Le contenu '%title', de type '@type', a été mis à jour.

en: The post could not be saved.
fr: Le contenu n'a pu être enregistré.

en: Following
fr: Suivi

en: Followers
fr: Abonnés
