Microblog (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: content
hi: अंतर्वस्तु

en: Replies
hi: जवाब

en: view
hi: देखें

en: RSS - blogs
hi: आर एस एस- ब्लॉग

en: Please wait...
hi: कृपया प्रतीक्षा करें...

en: RSS - !title
hi: आर एस एस- !title

en: @type: updated %title.
hi: @type: अद्यावत %title.

en: @type: added %title.
hi: @type: %title जोडा गया

en: @type %title has been created.
hi: @type %title बनाया गया

en: @type %title has been updated.
hi: @type %title अद्यतन किया गया

en: The post could not be saved.
hi: इस लेख को सहेज नहीं जा सका ।|
