Microblog (7.x-1.1) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: content
oc: contengut

en: Replies
oc: Responsas

en: view
oc: veire

en: Please wait...
oc: Pacientatz...

en: @type: updated %title.
oc: @type  : « %title » mes a jorn.

en: @type: added %title.
oc: @type  : « %title » apondut.

en: @type %title has been created.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat creat.

en: @type %title has been updated.
oc: @type %title es estat actualizat.

en: The post could not be saved.
oc: Lo contengut a pas pogut èsser enregistrat.
