Microblog (7.x-1.2) - en to cy translation catalogue (11 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: content
cy: cynnwys

en: Replies
cy: Atebion

en: view
cy: gweld

en: RSS - blogs
cy: RSS - blogiau

en: Please wait...
cy: Arhoswch...

en: @type: updated %title.
cy: @type: wedi diweddaru %title.

en: @type: added %title.
cy: @type: wedi ychwanegu %title.

en: @type %title has been created.
cy: Mae @type %title wedi ei greu.

en: @type %title has been updated.
cy: Mae @type %title wedi ei ddiweddaru.

en: The post could not be saved.
cy: Ni ellir cadw'r cofnod.
