Microblog (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Home
id: Beranda

en: content
id: konten

en: Replies
id: Balasan-balasan

en: view
id: tampilan

en: RSS - blogs
id: RSS - blog

en: Please wait...
id: Mohon tunggu...

en: Timeline
id: Garis waktu

en: @type: updated %title.
id: @type: meng-update %title.

en: @type: added %title.
id: @type: menambahkan %title.

en: @type %title has been created.
id: @type %title sudah dibuat.

en: @type %title has been updated.
id: @type %title sudah di-update.

en: The post could not be saved.
id: Artikel tidak bisa disimpan.
