Microblog (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Home
uk: Головна

en: content
uk: матеріал

en: Replies
uk: Відповіді

en: view
uk: переглянути

en: RSS - blogs
uk: RSS - блоґи

en: Please wait...
uk: Зачекайте, будь ласка...

en: Timeline
uk: Графік часу

en: @type: updated %title.
uk: @type: %title оновлено.

en: @type: added %title.
uk: @type: додано %title.

en: @type %title has been created.
uk: @type %title було успішно створено.

en: @type %title has been updated.
uk: @type %title було успішно оновлено.

en: The post could not be saved.
uk: Не вдалося зберегти публікацію.

en: Following
uk: Підписка

en: Followers
uk: Відстежувачі

en: Microblog
uk: Мікроблог
