Microdata (7.x-1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Login
fr: Identifiant

en: edit
fr: modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: Vocabularies
fr: Vocabulaires

en: Fields
fr: Champs

en: About
fr: À propos

en: Properties
fr: Propriétés

en: Mappings
fr: Correspondances

en: Login via modal
fr: Connexion avec fenêtre modale

en: remain here
fr: rester ici

en: Go to your account
fr: Aller à votre compte

en: Login Success
fr: Connexion réussie

en: Property for term description
fr: Propriété pour la description du terme

en: Property for term's url on this site (i.e. http://example.com/taxonomy/term/1)
fr: Propriété pour l'URL du terme sur le site (par ex. http://example.com/taxonomy/term/1)

en: Property Name(s)
fr: Nom(s) de la propriété

en: Item Type:
fr: Type d'élément :

en: The Microdata module makes it easy to share content between sites and with services like Google's Recipe View.
fr: Le module Microdata facilite le partage de contenu entre les sites Internet et les services comme Recipe View de Google.

en: Microdata concepts
fr: Concepts de Microdata

en: Administer microdata
fr: Administrer Microdata

en: Field property(s)
fr: Propriété(s) du champ
