Migrate (7.x-2.3) - en to da translation catalogue (51 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Operations
da: Handlinger

en: Development
da: Udvikling

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Priority
da: Prioritet

en: Overview
da: Overblik

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Import
da: Importér

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: Low
da: Lav

en: Unknown
da: Ukendt

en: Error
da: Fejl

en: Options
da: Valg

en: Done
da: Færdig

en: Module
da: Modul

en: Creation date
da: Oprettelsesdato

en: items
da: elementer

en: Warning
da: Advarsel

en: Class
da: Klasse

en: Comment: Subject
da: Kommentar: Emne

en: Node: Published
da: Indlæg: Udgivet

en: Level
da: Niveau

en: Operation
da: Handling

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: seconds
da: sekunder

en: Messages
da: Beskeder

en: No items selected.
da: Ingen elementer valgt.

en: Source
da: Kilde

en: Query
da: Forespørgsel

en: Notice
da: Notifikation

en: Migrate
da: Migrér

en: Complete
da: Komplet

en: Execute
da: Kør

en: Machine name
da: Internt navn

en: Source data
da: Kildedata

en: Node: Promoted to front page
da: Indholdselement: Fremhævet til forsiden

en: Importing
da: IMport

en: Migration
da: Migrering

en: Dependencies
da: Afhængigheder

en: Total rows
da: Samlet antal rækker

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Invalid PHP memory_limit !limit
da: Ugyldig PHP memory_limit !limit

en: New object was not saved, no error provided
da: Nyt objekt blev ikke gemt, ingen fejl angivet

en: Memory usage is now !usage (!pct% of limit !limit), not enough reclaimed, starting new batch
da: Hukommelsesforbruget er nu !usage (!pct% af grænsen på !limit), kan ikke genvinde nok hukommelse, starter et nyt batch

en: Memory usage is now !usage (!pct% of limit !limit), reclaimed enough, continuing
da: Hukommelsesforbruget er nu !usage (!pct% af grænsen på !limit), har genvundet nok hukommelse, fortsætter

en: Source id
da: Kilde ID

en: Could not save to map table due to NULL value for key field !field
da: Kunne ikke gemme til map-tabel pga. NULL-værdi i nøglefeltet !field
