Migrate (7.x-2.5) - en to gu translation catalogue (29 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Register
gu: નોંધણી

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Development
gu: વિકાસ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Description
gu: વર્ણન

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Priority
gu: અગ્રતા

en: Message
gu: સંદેશ

en: Import
gu: આયાત

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: Error
gu: ભુલ

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Warning
gu: ચેતવણી

en: Medium
gu: મધ્યમ

en: Destination
gu: લક્ષ્યસ્થાન

en: Operation
gu: કાર્યો

en: Messages
gu: સંદેશાઓ

en: Migrate
gu: સ્થળાંતર

en: Dependencies
gu: આધારિત

en: Client Issues
gu: ગ્રાહક ની સમસ્યાઓ

en: Client questions
gu: ગ્રાહકના પ્રશ્નો

en: Winemaker
gu: વાઇન બનાવનાર

en: Wine Drinkers of the world
gu: દુનિયાના વાઇન પીનારાઓ

en: Wine producers of the world
gu: દુનિયાના વાઇન ઉત્પાદનકર્તાઓ

en: System of record:
gu: રેકોર્ડની પ્રણાલી
