Migrate (7.x-2.5) - en to ro translation catalogue (76 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Priority
ro: Prioritate

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: Country
ro: Țară

en: Image
ro: Imagine

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Low
ro: Joasă

en: Menu
ro: Meniu

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Error
ro: Eroare

en: Options
ro: Opțiuni

en: Done
ro: Gata

en: Module
ro: Modul

en: Creation date
ro: Dată creare

en: Warning
ro: Avertizare

en: N/A
ro: N/D

en: Medium
ro: Mediu

en: Destination
ro: Destinație

en: Class
ro: Clasă

en: Node: Body
ro: Nod: Corp

en: Operation
ro: Operație

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: seconds
ro: secunde

en: Messages
ro: Mesaje

en: No items selected.
ro: Nu sunt elemente selectate.

en: Source
ro: Sursă

en: Query
ro: Interogare

en: Notice
ro: Notificare

en: Migrate
ro: Migrare

en: Execute
ro: Execută

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Source data
ro: Date sursă

en: Migration
ro: Migrare

en: Menu links
ro: Link-uri meniu

en: Dependencies
ro: Dependențe

en: Total rows
ro: Total rânduri

en: New object was not saved, no error provided
ro: Noul obiect nu a fost salvat, nici o eroare returnată

en: The menu name. Primary key.
ro: Numele meniului. Cheie primară.

en: The human-readable name of the menu.
ro: Numele lizibil al meniului.

en: A description of the menu
ro: O descriere a meniului

en: The menu name. All links with the same menu name (such as 'navigation') are part of the same menu.
ro: Numele meniului. Toate legăturile cu același nume de meniu (de exemplu 'navigation') fac parte din același meniu.

en: The menu link ID (mlid) is the integer primary key.
ro: ID-ul legăturii meniului (mlid) este cheia primară de tip număr întreg.

en: The parent link ID (plid) is the mlid of the link above in the hierarchy, or zero if the link is at the top level in its menu.
ro: ID-ul legăturii părinte (plid) este mlid-ul legăturii de deasupra în ierarhie sau zero dacă legătura este pe primul nivel în meniu.

en: The Drupal path or external path this link points to.
ro: Calea în Drupal sau calea externă către care indică această legătură.

en: For links corresponding to a Drupal path (external = 0), this connects the link to a {menu_router}.path for joins.
ro: Pentru legături care corespund unei căi în Drupal (extern = 0), aceasta conectează legătura la un {menu_router}.path pentru join-uri.

en: The text displayed for the link, which may be modified by a title callback stored in {menu_router}.
ro: Textul afișat pentru link, care ar putea fi modificat de un callback de titlu  stocat în {menu_router}.

en: A serialized array of options to be passed to the url() or l() function, such as a query string or HTML attributes.
ro: Un vector de opțiuni serializate care urmează să fie trimise funcției url() sau l(), cum ar fi un string de interogare sau atribute HTML.

en: The name of the module that generated this link.
ro: Numele modulului care a generat acestă legătură

en: A flag for whether the link should be rendered in menus. (1 = a disabled menu item that may be shown on admin screens, -1 = a menu callback, 0 = a normal, visible link)
ro: Un marcaj pentru a indica dacă legătura ar trebui să fie randată în meniuri. (1 = un element de meniu dezactivat care ar putea să fie arătat pe ecranele administratorului, -1 = un callback de meniu, 0 = o legătură normală, vizibilă)

en: A flag to indicate if the link points to a full URL starting with a protocol, like http:// (1 = external, 0 = internal).
ro: Un marcaj care indică faptul că un link indică spre un URL întreg care începe cu un protocol, precum http:// (1 = extern, 0 = intern).

en: Flag indicating whether any links have this link as a parent (1 = children exist, 0 = no children).
ro: Marcaj care indică dacă orice legătură are această legătură ca părinte (1 = există copii, 0 = fără copii).

en: Flag for whether this link should be rendered as expanded in menus - expanded links always have their child links displayed, instead of only when the link is in the active trail (1 = expanded, 0 = not expanded)
ro: Marcaj pentru a indica dacă această legătură ar trebui să fie randată ca extinsă în meniuri - legăturile extinse au întotdeauna afișate legăturile copil, nu numai atunci când legătura este în traseul activ (1 = extins, 0 = nu este extins)

en: Link weight among links in the same menu at the same depth.
ro: Greutatea legăturii între legăturile din același meniu, la același nivel.

en: The depth relative to the top level. A link with plid == 0 will have depth == 1.
ro: Adâncimea relativă la nivelul de sus. O legătură cu plid == 0 va avea adâncimea == 1.

en: A flag to indicate that the user has manually created or edited the link (1 = customized, 0 = not customized).
ro: Un marcaj care să indice dacă utilizatorul a creat sau editat manual legătura (1 = personalizat, 0 = nu este personalizat).

en: The first mlid in the materialized path. If N = depth, then pN must equal the mlid. If depth > 1 then p(N-1) must equal the plid. All pX where X > depth must equal zero. The columns p1 .. p9 are also called the parents.
ro: Primul mlid în calea materializată. Dacă N = adâncimea, atunci pN trebuie să fie egală cu mlid. Dacă adâncimea > 1 atunci p(N-1) trebuie să fie egal cu plid. Toate pX în care X > adâncimea trebuie să fie egale cu zero. Coloanele p1 .. p9 au și denumirea de părinți.

en: The second mlid in the materialized path. See p1.
ro: Al doilea mlid în calea concretizată. Vedeți p1.

en: The third mlid in the materialized path. See p1.
ro: Al treilea mlid în calea concretizată. Vedeți p1.

en: The fourth mlid in the materialized path. See p1.
ro: Al patrulea mlid în calea concretizată. Vedeți p1.

en: The fifth mlid in the materialized path. See p1.
ro: Al cincilea mlid în calea concretizată. Vedeți p1.

en: The sixth mlid in the materialized path. See p1.
ro: Al șaselea mlid în calea concretizată. Vedeți p1.

en: The seventh mlid in the materialized path. See p1.
ro: Al șaptelea mlid în calea concretizată. Vedeți p1.

en: The eighth mlid in the materialized path. See p1.
ro: Al optulea mlid în calea concretizată. Vedeți p1.

en: The ninth mlid in the materialized path. See p1.
ro: Al nouălea mlid în calea concretizată. Vedeți p1.

en: Flag that indicates that this link was generated during the update from Drupal 5.
ro: Marcaj care arată că această legătură a fost generată în timpul acualizării de la Drupal 5.
