Migrate (7.x-2.6-beta1) - en to hu translation catalogue (125 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Subject
hu: Tárgy

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Priority
hu: Fontosság

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: Low
hu: Alacsony

en: View
hu: Megtekintés

en: Menu
hu: Menü

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Imported
hu: Importált

en: Error
hu: Hiba

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Done
hu: Kész

en: Module
hu: Modul

en: Creation date
hu: Létrehozás dátuma

en: items
hu: tételek

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: N/A
hu: Nincs adat

en: Items
hu: Tételek

en: Medium
hu: Közepes

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Destination
hu: Cél

en: Class
hu: Osztály

en: Level
hu: Szint

en: Task
hu: Feladat

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Operation
hu: Művelet

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: seconds
hu: másodperc

en: No messages
hu: Nincs üzenet

en: Messages
hu: Üzenetek

en: No items selected.
hu: Nincs elem kiválasztva.

en: Source
hu: Forrás

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Path alias
hu: Útvonalálnév

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: Migrate
hu: Költöztetés

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Source field
hu: Forrásmező

en: Description:
hu: Leírás:

en: Execute
hu: Végrehajt

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Source data
hu: Forrás adat

en: Importing
hu: Importálás

en: Registration
hu: Regisztráció

en: Migration
hu: Költöztetés

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: Handlers
hu: Kezelők

en: Menu links
hu: Menühivatkozások

en: The total number of times the node has been viewed.
hu: A tartalom összes megtekintéseinek száma.

en: The total number of times the node has been viewed today.
hu: A tartalom összes megtekintéseinek száma a mai napon.

en: The most recent time the node has been viewed.
hu: A tartalom legutóbbi megtekintésének ideje.

en: Active status
hu: Aktív állapot

en: Last imported
hu: Legutóbb importált

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hu: Vesszővel elválasztott szavak listája a tartalom jellemzésére.

en: Invalid PHP memory_limit !limit
hu: Érvénytelen PHP memóriakorlát: !limit

en: New object was not saved, no error provided
hu: Új objektum nem lett mentve, nincs hibaüzenet

en: Beer Drinkers of the world
hu: A világ sörivói

en: Beers of the world
hu: A világ sörei

en: Mapping beer name in source to node title
hu: A forrásban sörnevének leképezése csomópont címére

en: Beer
hu: Sör

en: Beer is what we drink.
hu: Mi sört iszunk.

en: Use tags to group beers on similar topics into categories.
hu: Címkék segítségével a hasonló témakörök sörei kategóriákba csoportosíthatók.

en: Wine Drinkers of the world
hu: A világ borfogyasztói

en: Wines of the world
hu: A világ borai

en: The name of the wine
hu: A bor neve

en: What years were best for this wine?
hu: Melyik évjárat a legjobb ebből a borból?

en: Wine
hu: Bor

en: Wine Producer
hu: Bortermelő

en: Wineries, vineyards, and large producers
hu: Szőlészetek, borászatok és nagyobb termelők

en: Wine regions
hu: Borvidékek

en: Select the region this wine comes from
hu: Borvidék kiválasztása, ahonnét ez a bor származik

en: Foods the wine goes best with
hu: Ételek, amelyekhez ez a bor legjobbban illik

en: Memory usage is !usage (!pct% of limit !limit), resetting statics
hu: A memória használat !usage (!pct%/!limit), statisztika újraindítva

en: Memory usage is now !usage (!pct% of limit !limit), not enough reclaimed, starting new batch
hu: A memória használat jelenleg !usage (!pct%/!limit), nem szabadítható fel elég, ezért új kötegelt feldolgozás indítva

en: Memory usage is now !usage (!pct% of limit !limit), reclaimed enough, continuing
hu: A memória használat jelenleg !usage (!pct%/!limit), megfelelő mennyiség felszabadult, folytatás

en: Field mappings
hu: Mező leképezések

en: Source id
hu: Forrás azonosítója

en: Unprocessed
hu: Feldolgozatlan

en: Fatal Error
hu: Végzetes hiba

en: The menu name. Primary key.
hu: A menünév. Elsődleges kulcs.

en: The human-readable name of the menu.
hu: A menü emberek által olvasható neve.

en: A description of the menu
hu: A menü leírása.

en: The menu name. All links with the same menu name (such as 'navigation') are part of the same menu.
hu: A menü neve. Az azonos menünévhez (például 'navigáció') tartozó hivatkozások ugyanannak a menünek lesznek a részei.

en: The menu link ID (mlid) is the integer primary key.
hu: A menühivatkozás azonosítója (mlid) az egész (integer) elsődleges kulcs.

en: The parent link ID (plid) is the mlid of the link above in the hierarchy, or zero if the link is at the top level in its menu.
hu: A szülő hivatkozás azonosítója (plid) a hierarchiában feljebb lévő hivatkozás mlidje, vagy nulla ha a hivatkozás ennek a menünek a legfelső szintjén van.

en: The Drupal path or external path this link points to.
hu: A Drupal útvonal vagy külső útvonal amire ez a hivatkozás mutat.

en: For links corresponding to a Drupal path (external = 0), this connects the link to a {menu_router}.path for joins.
hu: A belső útvonalakhoz (external = 0) ez a mező kapcsolja hozzá a {menu_router}.path mezőt.

en: The text displayed for the link, which may be modified by a title callback stored in {menu_router}.
hu: A hivatkozáshoz használt szöveg. Ez módosítható a {menu_router} táblában tárolt cím visszahívással.

en: A serialized array of options to be passed to the url() or l() function, such as a query string or HTML attributes.
hu: Az url() vagy az l() függvénynek átadott beállítások szerializált tömbje. Lehet egy lekérdezési karaktersorozat vagy HTML attribútumok.

en: The name of the module that generated this link.
hu: Annak a modulnak a neve amely ezt a hivatkozást létrehozta.

en: A flag for whether the link should be rendered in menus. (1 = a disabled menu item that may be shown on admin screens, -1 = a menu callback, 0 = a normal, visible link)
hu: Egy jelölő, ami jelzi ha a hivatkozásnak meg kell jelennie a menükben. (1 = egy letiltott menü mely csak adminisztrátoroknak jelenik meg, -1 = menü visszahívás, 0 = normál, látható menüelem)

en: A flag to indicate if the link points to a full URL starting with a protocol, like http:// (1 = external, 0 = internal).
hu: Egy jelölő, ami jelzi ha a hivatkozás egy protokoll együtt megadott, teljes webcímre mutat. Például: http:// (1 = külső, 0 = belső).

en: Flag indicating whether any links have this link as a parent (1 = children exist, 0 = no children).
hu: Jelző érték, mely megmutatja, hogy vannak-e ennek a linknek gyermekei (1 = vannak, 0 = nincsenek).

en: Flag for whether this link should be rendered as expanded in menus - expanded links always have their child links displayed, instead of only when the link is in the active trail (1 = expanded, 0 = not expanded)
hu: Ha be van jelölve a hivatkozás nyitottan lesz megjelenítve és a gyermekei mindig látszódni fognak, ellenkező esetben csak ez a hivatkozás lesz megjelenítve aktív útvonal esetén is. (1 = nyitott, 0 = zárt)

en: Link weight among links in the same menu at the same depth.
hu: A hivatkozás súlya, az ugyanazon menüben és azonos szinten található más hivatkozások súlyához képest.

en: The depth relative to the top level. A link with plid == 0 will have depth == 1.
hu: A felső szinthez viszonyított mélység. Ha egy hivatkozás szülőazonosítója == 0, akkor a hivatkozás == 1 mélységű lesz.

en: A flag to indicate that the user has manually created or edited the link (1 = customized, 0 = not customized).
hu: Egy jelzés arra vonatkozóan, hogy a felhasználó kézzel létrehozta vagy szerkesztette a hivatkozást (1 = testreszabott, 0= nincs testreszabva).

en: The first mlid in the materialized path. If N = depth, then pN must equal the mlid. If depth > 1 then p(N-1) must equal the plid. All pX where X > depth must equal zero. The columns p1 .. p9 are also called the parents.
hu: Az első <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Ha N = mélységgel, akkor pN-nek egyenlőnek kell lennie a <code>mlid</code>-del. Ha a mélység nagyobb, mint 1, akkor p(N-1)-nek egyenlőnek kell lennie a <code>plid</code>-del. Ha pX, ahol X > mélység, akkor a mélyégnek nullának kell lennie. A p1 .. p9 oszlopokat szülőknek is nevezik.

en: The second mlid in the materialized path. See p1.
hu: A második <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The third mlid in the materialized path. See p1.
hu: A harmadik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The fourth mlid in the materialized path. See p1.
hu: A negyedik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The fifth mlid in the materialized path. See p1.
hu: Az ötödik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The sixth mlid in the materialized path. See p1.
hu: A hatodik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The seventh mlid in the materialized path. See p1.
hu: A hetedik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The eighth mlid in the materialized path. See p1.
hu: A nyolcadik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: The ninth mlid in the materialized path. See p1.
hu: A kilencedik <code>mlid</code> a megvalósult útvonalban. Lásd p1.

en: Flag that indicates that this link was generated during the update from Drupal 5.
hu: Jelző amely azt mutatja, hogy ez a hivatkozás Drupal 5-ről történt frissítés során lett létrehozva.

en: Migration Groups
hu: Költöztetéscsoportok

en: <a href="@doc">Timezone</a>
hu: <a href="@doc">Időzóna</a>
