Migrate (7.x-2.6-rc1) - en to bn translation catalogue (33 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Subject
bn: বিষয়

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Import
bn: আমদানী

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Menu
bn: মেনু

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Module
bn: মডিউল

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Save settings
bn: সেটিংস সংরক্ষণ কর

en: No items selected.
bn: কোন আইটেম চিহ্নিত করা হয়নি।

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
