Migrate (7.x-2.6-rc1) - en to kn translation catalogue (49 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Priority
kn: ಆದ್ಯತೆ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Low
kn: ಕೆಳಮಟ್ಟದ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Done
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Level
kn: ಸ್ತರ

en: Task
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: seconds
kn: ಸೆಕಂಡುಗಳಿಗೆ ವಿಭಜಿಸು

en: Stop
kn: ನಿಲ್ಲಿಸು

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Notice
kn: ಸೂಚನೆ

en: Description:
kn: ವಿವರಣೆ:

en: Execute
kn: ಕಾರ್ಯಗತಗೊಳಿಸು

en: Importing
kn: ಆಮದು ಮಾಡಿಕೊಳ್ಳಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Migration
kn: ರವಾನಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Idle
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ
