Migrate (7.x-2.6-rc2) - en to th translation catalogue (42 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Priority
th: ลำดับความสำคัญ

en: Overview
th: ภาพรวม

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: Message
th: ข้อความ

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Import
th: นำเข้า

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Low
th: ต่ำ

en: View
th: ดู

en: Menu
th: เมนู

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Imported
th: การนำเข้ามาแล้ว

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Done
th: เสร็จสิ้น

en: Warning
th: การเตือน

en: N/A
th: ไม่มี

en: Items
th: จำนวน

en: Medium
th: ปานกลาง

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Save settings
th: บันทึกค่า

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Updated date
th: วันที่ปรับปรุง

en: Messages
th: ข้อความ

en: No items selected.
th: ยังไม่มีรายการที่เลือก

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Query
th: สอบถาม

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Path alias
th: พาธนามแฝง

en: Notice
th: แจ้งให้ทราบ

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Migration
th: การโยกย้าย

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: A flag to indicate if the link points to a full URL starting with a protocol, like http:// (1 = external, 0 = internal).
th: แฟล็กที่จะระบุ ถ้าลิงค์ชี้ไปที่ URLเริ่มต้นด้วยโปรโตคอลเช่น http:// (1 = external, 0 = internal).
