Migrate (7.x-2.7-rc1) - en to bo translation catalogue (52 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: Previous
bo: གོང་གི

en: Next
bo: འོག་མ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Group
bo: ཁག

en: Type
bo: རིགས

en: Subject
bo: འགོ་བརྗོད

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Priority
bo: གཙོ་གནད

en: Overview
bo: མདོར་བསྡུས

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: None
bo: མེད།

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Variable
bo: འགྱུར་ཚད།

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: Error
bo: ནོར་འཁྲུལ

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Done
bo: བསྒྲུབ་ཚར

en: Module
bo: མ་དཔེ

en: Warning
bo: ཉེན་བརྡ

en: Items
bo: དོན་ཚན

en: Medium
bo: འབྲིང་པོ

en: Configuration
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Save settings
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས

en: Operation
bo: བཀོལ་སྤྱོད

en: Updated date
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་དུས

en: Messages
bo: བརྡ་འཕྲིན

en: No items selected.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ནང་ཚན་མེད།

en: Source
bo: ཁུངས

en: Query
bo: འདྲི་ཞིབ

en: Revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: Path alias
bo: བརྒྱུད་ལམ་གྱི་མིང་གཞན

en: Default value
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Importing
bo: ནང་འདྲེན་བྱེད་བཞིན་པའི་སྒང་།

en: Dashboard
bo: ཆ་འཕྲིན་ངོས

en: The total number of times the node has been viewed.
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་བལྟས་པའི་གྲངས།

en: The total number of times the node has been viewed today.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་ལ་དེ་རིང་བལྟས་པའི་གྲངས།

en: The most recent time the node has been viewed.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་ལ་ཉེ་ཆར་བལྟས་པའི་དུས་ཚོད།

en: The value of the variable.
bo: འགྱུར་གྲངས་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས།

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
bo: དབྱིན་ཡིག་ཚེག་འབྲེང་, ཡིས་མཚམས་དབྱེ་བའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ཞིག་སྤྱད་ནས་ཁྱེད་ཀྱི་ནང་དོན་ལ་མཚན་ཉིད་འབྲི་བ།

en: Custom blocks
bo: རང་བཟོའི་ལྷུ་ལག
