Migrate (7.x-2.8) - en to el translation catalogue (67 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Subject
el: Θέμα

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Message
el: Μήνυμα

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Low
el: Χαμηλό

en: View
el: Προβολή

en: Menu
el: Μενού

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Done
el: Έγινε

en: Module
el: Μονάδα

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: N/A
el: Μ/Δ

en: OK
el: ΟΚ

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Medium
el: Μέσο

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Destination
el: Προορισμός

en: Class
el: Κλάση

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: Messages
el: Μηνύματα

en: No items selected.
el: Δεν επιλέχθηκε κανένα στοιχείο.

en: Source
el: Πηγή

en: Query
el: Ερώτημα

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Path alias
el: Ψευδώνυμο διαδρομής

en: Notice
el: Ειδοποίηση

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων

en: Menu links
el: Σύνδεσμοι των μενού

en: The total number of times the node has been viewed.
el: Το σύνολο των φορών που έχει προβληθεί ένας κόμβος.

en: The total number of times the node has been viewed today.
el: Το σύνολο των φορών που έχει προβληθεί σήμερα ένας κόμβος.

en: The most recent time the node has been viewed.
el: Η πιο πρόσφατη φορά που προβλήθηκε ο κόμβος.

en: Dependencies
el: Εξαρτήσεις

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
el: Εισάγετε μία λίστα λέξεων, χωρισμένες με κόμματα, που περιγράφουν το περιεχόμενό σας.

en: The second mlid in the materialized path. See p1.
el: Το δεύτερο mlid στην υλοποιημένη διαδρομή. Δείτε το p1.

en: The third mlid in the materialized path. See p1.
el: Το τρίτο mlid στην υλοποιημένη διαδρομή. Δείτε το p1.

en: The fourth mlid in the materialized path. See p1.
el: Το τέταρτο mlid στην υλοποιημένη διαδρομή. Δείτε το p1.

en: The fifth mlid in the materialized path. See p1.
el: Το πέμπτο mlid στην υλοποιημένη διαδρομή. Δείτε το p1.

en: The sixth mlid in the materialized path. See p1.
el: Το έκτο mlid στην υλοποιημένη διαδρομή. Δείτε το p1.

en: The seventh mlid in the materialized path. See p1.
el: Το έβδομο mlid στην υλοποιημένη διαδρομή. Δείτε το p1.

en: The eighth mlid in the materialized path. See p1.
el: Το όγδοο mlid στην υλοποιημένη διαδρομή. Δείτε το p1.

en: The ninth mlid in the materialized path. See p1.
el: Το ένατο mlid στην υλοποιημένη διαδρομή. Δείτε το p1.
