Migrate (7.x-2.8) - en to eu translation catalogue (57 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Status
eu: Egoera

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Group
eu: Taldea

en: Type
eu: Mota

en: Subject
eu: Gaia

en: Description
eu: Azalpena

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: Edit
eu: Editatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Message
eu: Mezua

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Import
eu: Inportatu

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Update
eu: Eguneratu

en: Low
eu: Baxua

en: View
eu: Bista

en: Menu
eu: Menua

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Error
eu: Errorea

en: Options
eu: Aukerak

en: Done
eu: Eginda

en: Module
eu: Modulua

en: Creation date
eu: Sortze data

en: items
eu: Elementuak

en: Warning
eu: Kontuz

en: OK
eu: Ados

en: Items
eu: Elementuak

en: Medium
eu: Ertaina

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Destination
eu: Helbidea

en: Save settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Operation
eu: Eragiketa

en: Updated date
eu: Eguneratze data

en: Messages
eu: Mezuak

en: No items selected.
eu: Ez da elementurik hautatu.

en: Source
eu: Iturburua

en: Query
eu: Kontsulta

en: Path alias
eu: Bide-izenaren ezizena

en: Notice
eu: Ohartarazpena

en: Migrate
eu: Migratu

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Importing
eu: Importatzen

en: Dashboard
eu: Aginte-panela

en: Menu links
eu: Menu estekak

en: Dependency
eu: Dependentzia

en: The name of the variable.
eu: Aldagaiaren izena.

en: The value of the variable.
eu: Aldagaiaren balioa.

en: Dependencies
eu: Menpekotasunak
