Migrate (7.x-2.8) - en to hi translation catalogue (51 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: Subject
hi: विषय

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: Variable
hi: परिवर्ती

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Import
hi: आयात करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Low
hi: निचला

en: View
hi: देखें

en: Menu
hi: सूची

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Error
hi: त्रुटि

en: Options
hi: विकल्प

en: Done
hi: पूर्ण हुआ

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Creation date
hi: निर्माण तारीख

en: Warning
hi: चेतावनी

en: N/A
hi: एन / ए

en: OK
hi: ठीक है

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Medium
hi: माध्यम

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Destination
hi: गंतव्य

en: Task
hi: कार्य

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: Operation
hi: काम

en: seconds
hi: क्षण

en: Messages
hi: संदेश

en: No items selected.
hi: कुछ भी चुना हुआ नहीं है।

en: Source
hi: स्रोत

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Notice
hi: नोटिस

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Source field
hi: स्रोत क्षेत्र

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Dependencies
hi: निर्भरता
