Migrate (7.x-2.9) - en to is translation catalogue (47 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Priority
is: Forgangur

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Message
is: Skilaboð

en: Variable
is: Breyta

en: Settings
is: Stillingar

en: Import
is: Flytja inn

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Low
is: Lítið

en: View
is: Skoða

en: Menu
is: Valmynd

en: Total
is: Samtals

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Error
is: Villa

en: Options
is: Möguleikar

en: Module
is: Eining

en: items
is: hlutir

en: Warning
is: Viðvörun

en: N/A
is: Á ekki við

en: OK
is: Í lagi

en: Items
is: Hlutir

en: Medium
is: Miðlungs

en: Save settings
is: Vista stillingar

en: Updated date
is: Dags. uppfært

en: seconds
is: sekúndur

en: Notice
is: Tilkynning

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: About
is: Um

en: The name of the variable.
is: Nafn breytunnar.

en: The value of the variable.
is: Gildi breytunnar.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
is: Sláðu inn lista af orðum sem lýsa innihaldinu aðskilin með kommu.

en: By priority:
is: Eftir forgang:
