Migrate (7.x-2.12) - en to fi translation catalogue (92 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Subject
fi: Aihe

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Message
fi: Viesti

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Settings
fi: Asetukset

en: Import
fi: Tuo

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Low
fi: Alin

en: View
fi: Näytä

en: Menu
fi: Valikko

en: Total
fi: Yhteensä

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Error
fi: Virhe

en: Options
fi: Valinnat

en: Done
fi: Tehty

en: Module
fi: Moduuli

en: Creation date
fi: Luontipäivämäärä

en: Count
fi: Laskuri

en: Warning
fi: Varoitus

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Items
fi: Aiheet

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Destination
fi: Kohde

en: Class
fi: Luokka

en: Level
fi: Taso

en: Task
fi: Tehtävä

en: Save settings
fi: Tallenna asetukset

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: seconds
fi: sekuntia

en: Messages
fi: Viestit

en: No items selected.
fi: Yhtään kohdetta ei ole valittuna.

en: Source
fi: Lähde

en: Query
fi: Kysely

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Path alias
fi: Polun alias

en: Notice
fi: Huomio

en: Getting Started
fi: Näin aloitat

en: Migrate
fi: Muuta

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Source field
fi: Lähdekenttä

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Execute
fi: Suorita

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Importing
fi: Ladataan

en: done
fi: suoritettu

en: Registration
fi: Rekisteröinti

en: Migration
fi: Migraatio

en: Uses
fi: Käyttää

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Handlers
fi: Käsittelijät

en: Menu links
fi: Valikkolinkit

en: The total number of times the node has been viewed.
fi: Solmun lukukertojen kokonaismäärä.

en: The total number of times the node has been viewed today.
fi: Solmun lukukertojen määrä tänään.

en: The most recent time the node has been viewed.
fi: Solmun viimeisimmän katselukerran ajankohta.

en: Dependency
fi: Riippuvuus

en: The name of the variable.
fi: Muuttujan nimi.

en: The value of the variable.
fi: Muuttujan arvo.

en: Active status
fi: Aktiivisuuden tila

en: Dependencies
fi: Riippuvuudet

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: Invalid PHP memory_limit !limit
fi: Virheellinen PHP memory_limit !limit

en: New object was not saved, no error provided
fi: Uutta objektia ei tallennettu, ei virheilmoitusta

en: Beer is what we drink.
fi: Olut on jotain mitä me juomme.

en: Custom blocks
fi: Kustomoidut lohkot

en: Field mappings
fi: Kenttien mappaukset

en: Source id
fi: Lähteen id

en: The menu name. Primary key.
fi: Valikon nimi. Pääavain.

en: The human-readable name of the menu.
fi: Valikon selkokielinen nimi.

en: A description of the menu
fi: Valikon kuvaus

en: The menu name. All links with the same menu name (such as 'navigation') are part of the same menu.
fi: Valikon nimi. Kaikki linkit, joilla on sama nimi (esim. 'navigointi') kuuluvat samaan menuun.

en: The menu link ID (mlid) is the integer primary key.
fi: Menu link ID (mlid) on kokonaisluku-pääavain.

en: The name of the module that generated this link.
fi: Moduulin nimi joka loi tämän linkin.

en: Hard
fi: Vaikea
