Drupal-to-Drupal data migration (7.x-2.1-beta1) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Development
hi: उद्विकास

en: Language
hi: भाषा

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: Format
hi: प्रारूप

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Upload
hi: अपलोड

en: Picture
hi: चित्र

en: Files
hi: दस्तावेज

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Drupal
hi: ड्रूपल

en: Roles
hi: भूमिका

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Signature
hi: हस्ताक्षर

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Sticky at top of lists
hi: सूची के शीर्ष पर स्टिकी

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Source type
hi: स्रोत प्रकार

en: Timezone
hi: समय क्षेत्र

en: 1 user | @count users
hi[0]: १ प्रयोक्ता
hi[1]: @count प्रयोक्तायें

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
hi: आपका PHP विन्यास केवल एक ही डेटाबेस प्रकार का समर्थन करता है, तो यह स्वचालित रूप से चयन किया गया है.

en: @driver_name settings
hi: @driver_name सेटिंग्स
