Drupal-to-Drupal data migration (7.x-2.1-beta1) - en to ro translation catalogue (42 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Language
ro: Limba

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Password
ro: Parolă

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Content Types
ro: Tipuri de Conţinut

en: Upload
ro: Încarcă

en: Picture
ro: Imagine

en: Files
ro: Fișiere

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Signature
ro: Semnătura

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: Users
ro: Utilizatori

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Source type
ro: Tip sursă

en: Path alias
ro: Alias cale

en: Review
ro: Verificare

en: Timezone
ro: Fus orar

en: 1 user | @count users
ro[0]: 1 utilizator
ro[1]: @count utilizatori
ro[2]: @count de utilizatori

en: Data
ro: Dată

en: Default theme
ro: Tema implicită

en: Migration
ro: Migrare

en: Created timestamp
ro: Amprenta de timp a creării

en: Last access timestamp
ro: Amprenta de timp a ultimului acces

en: Last login timestamp
ro: Amprenta de timp a ultimei autentificări

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
ro: Configuraţia dumneavoastră PHP suportă numai un singur tip de baze de date, care a şi fost selectat automat.

en: @driver_name settings
ro: Setări @driver_name

en: Language (fr, en, ...)
ro: Limba (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
ro: Amprenta de timp a modificării

en: Revision Log message
ro: Mesaj de jurnal pentru revizie

en: The translation set id for this node
ro: Id-ul setului de traduceri pentru acest nod

en: Registered timestamp
ro: Amprentă de timp înregistrată

en: Signature format
ro: Format semnătură

en: Init
ro: Inițializează
