Drupal-to-Drupal data migration (7.x-2.1-rc1) - en to da translation catalogue (43 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Username
da: Brugernavn

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Development
da: Udvikling

en: Language
da: Sprog

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Password
da: Adgangskode

en: Node ID
da: Indholdselement ID

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Content Types
da: Indholdstyper

en: Picture
da: Billede

en: Files
da: Filer

en: User ID
da: Bruger ID

en: Roles
da: Roller

en: Published
da: Udgivet

en: Signature
da: Signatur

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Sticky at top of lists
da: Klæbrig

en: Users
da: Brugere

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Source type
da: Kildetype

en: Path alias
da: Sti-alias

en: Review
da: Gennemgå

en: Timezone
da: Tidszone

en: Destination type
da: Destinations type

en: 1 user | @count users
da[0]: 1 bruger
da[1]: @count brugere

en: Default theme
da: Standardtema

en: Default role
da: Standardrolle

en: Migration
da: Migrering

en: Created timestamp
da: Timestamp for oprettelse

en: Credentials
da: Brugeroplysninger

en: Last access timestamp
da: Timestamp for seneste adgang

en: Last login timestamp
da: Timestamp for seneste login

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
da: Din PHP-konfiguration understøtter kun én databasetype, så den er blevet valgt automatisk.

en: @driver_name settings
da: Indstillinger for @driver_name

en: Authored by (uid)
da: Skrevet af (uid)

en: Language (fr, en, ...)
da: Sprog (fr, en, …)

en: Modified timestamp
da: Modificeret timestamp

en: Revision Log message
da: Versionslogbesked

en: The translation set id for this node
da: Oversættelsesgruppe-ID for dette indholdselement

en: Registered timestamp
da: Timestamp for oprettelse

en: Signature format
da: Signaturformat
