Drupal-to-Drupal data migration (7.x-2.1-rc1) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Username
fa: نام کاربری

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Development
fa: توسعه

en: Language
fa: زبان

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Password
fa: گذرواژه

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Content Types
fa: انواع محتوا

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Picture
fa: تصویر

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Drupal
fa: دروپال

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Published
fa: منتشر شده

en: Signature
fa: امضا

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Sticky at top of lists
fa: ماندگار در بالای فهرست‌ها

en: Users
fa: کاربران

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Source type
fa: نوع منبع

en: Path alias
fa: نام مستعار مسیر

en: Review
fa: بازبینی

en: Timezone
fa: منطقه زمانی

en: 1 user | @count users
fa[0]: 1 کاربر
fa[1]: @count کاربر

en: Data
fa: داده

en: Default theme
fa: پوسته پیش‌فرض

en: Default role
fa: نقش پیش‌فرض

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
fa: تنظیمات PHP  شما فقط یک نوع پایگاه داده را پشتیبانی می‌کند لذا فقط آن انتخاب شده است.

en: @driver_name settings
fa: تنظیمات @driver_name
