Drupal-to-Drupal data migration (7.x-2.1-rc1) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Language
pt: Idioma

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Password
pt: Senha

en: Format
pt: Formato

en: Teaser
pt: Chamada

en: Content Types
pt: Tipos de Conteúdo

en: Upload
pt: Carregar

en: Picture
pt: Foto

en: Files
pt: Arquivos

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Roles
pt: Papéis

en: Published
pt: Publicado

en: Signature
pt: Assinatura

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Sticky at top of lists
pt: Destacado no topo da página

en: Users
pt: Usuários

en: Create new revision
pt: Criar nova revisão

en: Source type
pt: Tipo origem

en: Path alias
pt: Endereço alternativo

en: Review
pt: Revisão do pedido

en: Timezone
pt: Fuso horário

en: Destination type
pt: Tipo de destino

en: 1 user | @count users
pt[0]: 1 usuário
pt[1]: @count usuários

en: Data
pt: Dados

en: Default theme
pt: Tema padrão

en: Migration
pt: Migração

en: Created timestamp
pt: Timestamp criado

en: Credentials
pt: Credenciais

en: Last access timestamp
pt: Registro de data e hora do último acesso

en: Last login timestamp
pt: Registro de data e hora do último login

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
pt: Sua configuração do PHP suporta apenas um tipo de banco de dados, portanto ele foi selecionado automaticamente.

en: @driver_name settings
pt: Configurações do @driver_name

en: Authored by (uid)
pt: Autoria de (uid)

en: Language (fr, en, ...)
pt: Idioma (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
pt: Registro de data e hora modificado

en: Revision Log message
pt: Mensagem de log de revisão

en: The translation set id for this node
pt: O ID do conjunto de tradução para este node

en: Registered timestamp
pt: Registro de data e hora confirmado

en: Signature format
pt: Formato de assinatura
