Drupal-to-Drupal data migration (7.x-2.1-rc1) - en to th translation catalogue (21 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Format
th: รูปแบบ

en: Upload
th: อัพโหลด

en: Picture
th: รูปภาพ

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Signature
th: ข้อความลงท้าย

en: Sticky at top of lists
th: ค้างไว้เป็นอันแรกสุด

en: Create new revision
th: บันทึกเป็นรุ่นใหม่

en: Path alias
th: พาธนามแฝง

en: Timezone
th: เขตเวลา

en: 1 user | @count users
th[0]: ผู้ใช้ 1 คน
th[1]: ผู้ใช้ @count คน

en: Data
th: ข้อมูล

en: Default theme
th: ธีมเริ่มต้น

en: Migration
th: การโยกย้าย

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
th: PHP ของคุณสนับสนุนฐานข้อมูลประเภทเดียว ดังนั้นตัวเลือกนี้จึงถูกเลือกโดนอัตโนมัติ

en: @driver_name settings
th: การตั้งค่า @driver_name
