Drupal-to-Drupal data migration (7.x-2.1-rc1) - en to uk translation catalogue (50 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Development
uk: Розробка

en: Language
uk: Мова

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Password
uk: Пароль

en: Node ID
uk: ID матеріалу

en: Format
uk: Формат

en: Teaser
uk: Анонс

en: Content Types
uk: Типи матеріалів

en: Upload
uk: Викласти

en: Picture
uk: Зображення

en: Files
uk: Файли

en: User ID
uk: ID користувача

en: Roles
uk: Ролі

en: Published
uk: Опубліковано

en: Signature
uk: Підпис

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Sticky at top of lists
uk: Прикріплено зверху списків

en: Users
uk: Користувачі

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Source type
uk: Тип джерела

en: Path alias
uk: Синонім шляху

en: Review
uk: Перевірити

en: Timezone
uk: Часовий пояс

en: Destination type
uk: Тип призначення

en: 1 user | @count users
uk[0]: @count користувач
uk[1]: @count користувача
uk[2]: @count користувачів

en: Data
uk: Дані

en: Default theme
uk: Базова тема

en: Default role
uk: Базова роль

en: Migration
uk: Перенесення...

en: Created timestamp
uk: Час створення

en: Credentials
uk: Реєстраційні дані

en: 1 node | @count nodes
uk[0]: 1 матеріал
uk[1]: @count матеріали
uk[2]: @count матеріалів

en: Stub
uk: Заглушка

en: Last access timestamp
uk: Час останнього доступу

en: Last login timestamp
uk: Час останньої авторизації

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
uk: Конфігурація вашого PHP підтримує тільки один тип бази даних, тому вона була вибрана автоматично.

en: @driver_name settings
uk: Налаштування @driver_name

en: Authored by (uid)
uk: Створено (uid)

en: Language (fr, en, ...)
uk: Мова (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
uk: Час зміни

en: Revision Log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: The translation set id for this node
uk: Ідентифікатор множини перекладі для даного матеріалу

en: Registered timestamp
uk: Час реєстрації у Unix-форматі

en: Signature format
uk: Формат підпису

en: Init
uk: Розпочати
