Drupal-to-Drupal data migration (7.x-2.1) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Status
ar: الحالة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Development
ar: التطوير

en: Language
ar: اللغة

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: Format
ar: التنسيق

en: Teaser
ar: موجز

en: Content Types
ar: أنواع المحتوى

en: Upload
ar: رفع

en: Picture
ar: الصورة

en: Files
ar: الملفات

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Drupal
ar: دروبال

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Signature
ar: التوقيع

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: Users
ar: المستخدمين

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Source type
ar: نوع المصدر

en: Path alias
ar: مسار بديل

en: Review
ar: المراجعة

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: 1 user | @count users
ar[0]: مستخدم واحد
ar[1]: لا مستخدمين
ar[2]: مستخدمان
ar[3]: @count مستخدمون
ar[4]: @count مستخدما
ar[5]: @count مستخدم

en: Data
ar: المعطيات

en: Default theme
ar: الحلة الافتراضية

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
ar: إعدادات PHP الخاص بك تدعم نوع واحد فقط من قواعد البيانات، لذا تم اختيارها تلقائياً.

en: @driver_name settings
ar: إعدادات @driver_name
