Drupal-to-Drupal data migration (7.x-2.1) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Language
bn: ভাষা

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Upload
bn: আপলোড

en: Picture
bn: ছবি

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Signature
bn: স্বাক্ষর

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন
