Drupal-to-Drupal data migration (7.x-2.1) - en to cs translation catalogue (36 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Status
cs: Stav

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: Development
cs: Vývoj

en: Language
cs: Jazyk

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Password
cs: Heslo

en: Node ID
cs: ID uzlu

en: Format
cs: Formát

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Upload
cs: Nahrát

en: Picture
cs: Obrázek

en: Files
cs: Soubory

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Roles
cs: Role

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Signature
cs: Podpis

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Users
cs: Uživatelé

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Source type
cs: Typ zdroje

en: Path alias
cs: Alias cesty

en: Review
cs: Revize

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: 1 user | @count users
cs[0]: @count uživatel
cs[1]: @count uživatelé
cs[2]: @count uživatelů

en: Default theme
cs: Výchozí téma vzhledu

en: Default role
cs: Výchozí role

en: Migration
cs: Migrace

en: Last access timestamp
cs: Časové razítko posledního přístupu

en: Last login timestamp
cs: Časové razítko posledního přihlášení

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
cs: Vaše konfigurace PHP podporuje pouze jediný typ databáze, ten byl proto automaticky vybrán.

en: @driver_name settings
cs: @driver_name nastavení

en: Signature format
cs: Formát podpisu
