Drupal-to-Drupal data migration (7.x-2.1) - en to nl translation catalogue (46 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Language
nl: Taal

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Node ID
nl: Node-ID

en: Format
nl: Opmaak

en: Content Types
nl: Inhoudstypen

en: Upload
nl: Uploaden

en: Picture
nl: Afbeelding

en: Files
nl: Bestanden

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Roles
nl: Rollen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Signature
nl: Ondertekening

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Sticky at top of lists
nl: Vastgeplakt bovenaan de lijst

en: Users
nl: Gebruikers

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Source type
nl: Brontype

en: Path alias
nl: Pad-alias

en: Review
nl: Overzicht

en: Timezone
nl: Tijdzone

en: 1 user | @count users
nl[0]: 1 gebruiker
nl[1]: @count gebruikers

en: Data
nl: Gegevens

en: Default theme
nl: Standaardthema

en: Default role
nl: Standaard rol

en: Migration
nl: Migratie

en: Created timestamp
nl: Tijdstip van aanmaken

en: Credentials
nl: Referenties

en: 1 term | @count terms
nl[0]: 1 term
nl[1]: @count termen

en: Last access timestamp
nl: Tijdstip van laatste toegang

en: Last login timestamp
nl: Tijdstip van laatste login

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
nl: Uw PHP-installatie ondersteunt slechts één databasetype, dat is daarom automatisch geselecteerd.

en: @driver_name settings
nl: @driver_name-instellingen

en: Authored by (uid)
nl: Geschreven door (uid)

en: Language (fr, en, ...)
nl: Taal (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
nl: Tijdstip aangepast

en: Revision Log message
nl: Logboekbericht bij revisie

en: The translation set id for this node
nl: De vertalingsset-ID voor deze inhoud

en: Registered timestamp
nl: Registratietijd

en: Signature format
nl: Handtekeningformaat

en: Init
nl: Initialisatie
