Drupal-to-Drupal data migration (7.x-2.1) - en to ru translation catalogue (48 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Status
ru: Статус

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Email address
ru: E-mail адрес

en: Development
ru: Разработка

en: Language
ru: Язык

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Password
ru: Пароль

en: Node ID
ru: ID материала

en: Format
ru: Формат

en: Teaser
ru: Анонс

en: Content Types
ru: Типы содержимого

en: Upload
ru: Закачать

en: Picture
ru: Изображение

en: Files
ru: Файлы

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Roles
ru: Роли

en: Published
ru: Опубликовано

en: Signature
ru: Подпись

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Sticky at top of lists
ru: Закреплять вверху списков

en: Users
ru: Пользователи

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Source type
ru: Тип источника

en: Path alias
ru: Синоним пути

en: Review
ru: Проверка

en: Timezone
ru: Часовой пояс

en: 1 user | @count users
ru[0]: @count пользователь
ru[1]: @count пользователя
ru[2]: @count[2] пользователей

en: Data
ru: Данные

en: Default theme
ru: Стандартная тема

en: Default role
ru: Роль по умолчанию

en: Migration
ru: Миграция

en: Created timestamp
ru: Время создания в формате UNIX

en: Credentials
ru: Полномочия

en: 1 node | @count nodes
ru[0]: 1 материал
ru[1]: @count материала
ru[2]: @count материалов

en: Last access timestamp
ru: Время последнего доступа

en: Last login timestamp
ru: Время последнего входа

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
ru: Ваша конфигурация PHP поддерживает только один тип базы данных, поэтому этот тип баз данных был выбран автоматически и он не может быть изменён.

en: @driver_name settings
ru: настройки @driver_name

en: Authored by (uid)
ru: Автор (uid)

en: Language (fr, en, ...)
ru: Язык (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
ru: Время изменения

en: Revision Log message
ru: Сообщение в журнал о редакции

en: The translation set id for this node
ru: Идентификатор множества переводов для данного материала

en: Registered timestamp
ru: Временная метка регистрации

en: Signature format
ru: Формат подписи

en: Init
ru: Инициализация
