Drupal-to-Drupal data migration (7.x-2.1-rc1) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Email address
id: Alamat email

en: Development
id: Pengembangan

en: Language
id: Bahasa

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Password
id: Sandi

en: Node ID
id: ID Node

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Content Types
id: Jenis-jenis Konten

en: Upload
id: Unggah

en: Picture
id: Foto

en: Files
id: Berkas

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Roles
id: Peran

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Signature
id: Tanda tangan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Sticky at top of lists
id: Lekatkan di atas daftar

en: Users
id: Pengguna

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Source type
id: Jenis sumber

en: Path alias
id: Alias jalur

en: Review
id: Periksa

en: Timezone
id: Zona waktu

en: 1 user | @count users
id[0]: 1 anggota
id[1]: @count anggota

en: Default theme
id: Tema bawaan

en: Migration
id: Migrasi

en: Created timestamp
id: Tanda waktu pembuatan

en: Credentials
id: Kredensial

en: Last access timestamp
id: Tanda waktu akses terakhir

en: Last login timestamp
id: Tanda waktu masuk terakhir

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
id: Pengaturan PHP Anda hanya mendukung jenis database tunggal, karena itu terpilih secara otomatis.

en: @driver_name settings
id: Pengaturan @driver_name

en: Revision Log message
id: Pesan Log Revisi
