Drupal-to-Drupal data migration (7.x-2.1) - en to ja translation catalogue (45 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Username
ja: ユーザー名

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Development
ja: 開発

en: Language
ja: 言語

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Password
ja: パスワード

en: Node ID
ja: ノードID

en: Format
ja: フォーマット

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Upload
ja: アップロード

en: Picture
ja: 写真

en: Files
ja: ファイル

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Roles
ja: 役割

en: Published
ja: 掲載

en: Signature
ja: 署名

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Sticky at top of lists
ja: リスト上部に固定

en: Users
ja: ユーザー

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Source type
ja: ソースタイプ

en: Path alias
ja: パスエイリアス

en: Review
ja: 確認する

en: Timezone
ja: タイムゾーン

en: 1 user | @count users
ja[0]: ユーザー 1 人
ja[1]: ユーザー @count 人

en: Data
ja: データ

en: Default theme
ja: デフォルトテーマ

en: Default role
ja: デフォルトの役割

en: Migration
ja: マイグレーション

en: Created timestamp
ja: 生成時のタイムスタンプ

en: Credentials
ja: 資格情報

en: Last access timestamp
ja: 最終アクセス日時のタイムスタンプ

en: Last login timestamp
ja: 最終ログイン日時のタイムスタンプ

en: Your PHP configuration only supports a single database type, so it has been automatically selected.
ja: あなたのPHPの設定は シングルデータベースのみをサポートしているため、自動的にこれが選択されました。

en: @driver_name settings
ja: @driver_name の設定

en: Language (fr, en, ...)
ja: 言語（fr、en、...）

en: Modified timestamp
ja: 変更日時のタイムスタンプ

en: Revision Log message
ja: リビジョンのログメッセージ

en: The translation set id for this node
ja: このノードの翻訳セットID

en: Registered timestamp
ja: 会員登録日時のタイムスタンプ

en: Signature format
ja: 署名のフォーマット

en: Init
ja: 整数
