Migrate Extras (7.x-2.0-rc1) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Development
it: Sviluppo

en: Subject
it: Oggetto

en: City
it: Città

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Source
it: Sorgente

en: Postal Code
it: Codice postale
