Migrate Extras (7.x-2.2) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Description
pt: Descrição

en: Date
pt: Data

en: Date range
pt: Intervalo de datas

en: Pathauto: Perform aliasing (set to 0 to prevent alias generation during migration
pt: Pathauto: Realize apelidação (definido para 0 para evitar a geração de apelido durante a migração

en: Date with repeat
pt: Data com repetição

en: Datetime
pt: Data e hora

en: Datetime range
pt: Intervalo de data e hora

en: Source id
pt: ID original

en: Start value for a datetime range
pt: Valor inicial para um período de data e hora

en: Authored by (uid)
pt: Autoria de (uid)

en: Language (fr, en, ...)
pt: Idioma (fr, en, ...)
