Mime Mail (7.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (32 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Subject
pl: Tytuł

en: Email settings
pl: Ustawienia e-mail

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Mail
pl: Poczta

en: The subject of the message.
pl: Temat wiadomości.

en: To
pl: Do

en: Roles
pl: Role

en: Recipient
pl: Adresat

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: access denied
pl: odmowa dostępu

en: Attachments
pl: Załączniki

en: The mail's subject.
pl: Temat wiadomości

en: Plaintext email only
pl: E-mail tylko jako czysty tekst

en: Process incoming messages posted to this site
pl: Przetwórz odebrane wiadomości, które opublkowano na tej stronie

en: Message validation string
pl: Ciąg sprawdzania wiadomości

en: Mime Mail
pl: Wiadomość Mime

en: rules
pl: reguły

en: Sender name
pl: Nazwa nadawcy

en: The email address to which the message should be sent OR enter [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
pl: Adres mail na który ma zostać wysłana wiadomość. Wprowadzenie wzorców [node:author:mail], [comment:author:mail], pozwala na wysłanie wiadomości do autora wpisu bądź odpowiedzi.

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %author.
pl: Należy wprowadzić poprawny adres mail albo użyć wzorców takich jak %author.

en: Select the roles whose users should receive the mail.
pl: Wybierz role, których użytkownicy otrzymają wiadomość e-mail.

en: Sender e-mail address
pl: Adres e-mail nadawcy

en: Include site style sheets
pl: Dołącz arkusze stylów witryny

en: %mailsystem module
pl: moduł %mailsystem

en: Send HTML e-mail
pl: Wyślij e-mail HTML

en: Manage mime mail system settings.
pl: Zarządzania ustawieniami systemowymi mime mail.

en: E-mail format
pl: Format e-maila
