Mime Mail (7.x-1.0-beta3) - en to da translation catalogue (49 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Subject
da: Emne

en: Language
da: Sprog

en: Email settings
da: Indstillinger for e-mail

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: error
da: fejl

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Mail
da: E-mail

en: action
da: handling

en: Email
da: E-mail

en: The subject of the message.
da: Meddelelsens emne.

en: Advanced Settings
da: Avancerede indstillinger

en: To
da: Til

en: Roles
da: Roller

en: Recipient
da: Modtager

en: Not installed
da: Ikke installeret

en: access denied
da: adgang nægtet

en: Attachments
da: Bilag

en: Key
da: Nøgle

en: The mail's subject.
da: E-mailens overskrift.

en: HTML E-mail settings
da: HTML e-mail-indstillinger

en: Use mime mail for all messages
da: Brug mime mail for alle beskeder

en: Use the mime mail module to deliver all site messages.  With this option, system emails will have styles and formatting
da: Brug mime mail modulet til at levere alle beskeder fra sitet. System-beskeder vil indeholde grafik og formattering

en: Plaintext email only
da: Kun e-mail i ren tekst

en: This option disables the use of email messages with graphics and styles.  All messages will be converted to plain text.
da: Deaktiver brugen af grafik og typografi i e-mailbeskeder. Alle meddelelser konverteres til ren tekst.

en: Process incoming messages posted to this site
da: Behandl indkommende meddelelser til sitet

en: This is an advanced setting that should not be enabled unless you know what you are doing
da: Dette er en avanceret indstilling som ikke bør aktiveres med mindre du ved hvad du gør

en: Message validation string
da: Streng til godkendelse af meddelelse

en: This string will be used to validate incoming messages.  It can be anything, but must be used on both sides of the transfer
da: Strengen bruges til at godkende indkommende meddelelser. Indholdet er valgfrit, men den skal bruges på begge sider af overførslen.

en: E-mail engine
da: E-mail motor

en: Choose an e-mail engine for sending mails from your site.
da: Vælg en mail-motor til afsendelse af mail fra dit site.

en: Engine specific settings
da: Motor-specifikke indstillinger

en: Please choose a mail engine.
da: Vælg en mail-motor.

en: Check this option if you do not wish to receive email messages with graphics and styles
da: Markér dette hvis du ikke ønsker at modtage e-mails i HTML-format.

en: Default mailing engine using drupal_mail().
da: Standard mail-motor vha. drupal_mail().

en: Authentication error for POST e-mail
da: Godkendelsesfejl for POST e-mail

en: rules
da: regler

en: Cannot use %author token in this context.
da: Kan ikke bruge %author-symbol i denne sammenhæng.

en: Mime Mail CSS Compressor
da: Mime Mail CSS kompressor

en: Converts CSS to inline styles in an HTML message. Requires PHP 5.x and the DOM extension
da: Konverterer CSS til indlejrede styles i et HTML-dokument. Afhænger af PHP 5.x og DOM-udvidelsen

en: Sender name
da: Afsendernavn

en: The email address to which the message should be sent OR enter [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
da: E-mail-adressen som meddelelsen skal sendes til ELLER indtast [node:author:mail], [comment:author:mail], osv. hvis du ønsker at sende en e-mail til forfatteren af det oprindelige indlæg.

en: PHP DOM Extension
da: PHP DOM-udvidelse

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %author.
da: Indtast en gyldig e-mail-adresse eller brug en token-adresse som f.eks. %author.

en: Mime Mail Compress requires the PHP DOM extension to be enabled.
da: Mime Mail Compress kræver at PHP DOM-udvidelsen er aktiveret.

en: BCC Recipient
da: BCC modtager
