Mime Mail (7.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Subject
it: Oggetto

en: Language
it: Lingua

en: Email settings
it: Impostazioni email

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: error
it: errore

en: Yes
it: Sì

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: action
it: azione

en: Email
it: E-mail

en: The subject of the message.
it: L'oggetto del messaggio.

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: To
it: A

en: Roles
it: Ruoli

en: System
it: Sistema

en: Recipient
it: Destinatario

en: Not installed
it: Non installato

en: access denied
it: accesso negato

en: Attachments
it: Allegati

en: Key
it: Chiave

en: The mail's subject.
it: L'oggetto dell'email.

en: rules
it: regole

en: Cannot use %author token in this context.
it: Impossibile l'uso del token %author in questo contesto.

en: Sender name
it: Nome del mittente

en: The email address to which the message should be sent OR enter [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
it: L'indirizzo e-mail a cui inviare il messaggio. Puoi alternativamente usare [node:author:mail], [comment:author:mail], ecc. nel caso che desideri inviare il messaggio e-mail all'autore del post originale.

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %author.
it: Inserisci un indirizzo e-mail valido o usa un simbolo e-mail come %author.

en: Select the roles whose users should receive the mail.
it: Scegliere i ruoli i cui utenti riceveranno l'email.

en: If specified, the language used for getting the mail message and subject.
it: Se specificato, la lingua utilizzata per ricevere il messaggio e oggetto della posta
