Mime Mail (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Subject
tr: Konu

en: Language
tr: Dil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: Mail
tr: Posta

en: The subject of the message.
tr: İletinin konusu.

en: To
tr: Kime

en: Roles
tr: Roller

en: System
tr: Sistem

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: access denied
tr: erişim engellendi

en: Attachments
tr: Ekler

en: Key
tr: Anahtar

en: The mail's subject.
tr: E-postanın konusu.

en: Your message has been sent.
tr: İletiniz gönderildi.

en: Send message
tr: İletiyi gönder

en: rules
tr: kurallar

en: Sender name
tr: Gönderenin adı

en: The email address to which the message should be sent OR enter [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
tr: İletinin gönderileceği e-posta adresini YA DA özgün gönderinin yazarına bir e-posta göndermek istiyorsanız [node:author:mail], [comment:author:mail], vb. girin.

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %author.
tr: Geçerli bir e-posta adresi girin ya da %author gibi bir e-posta değişkeni kullanın.

en: Select the roles whose users should receive the mail.
tr: E-posta alacak kullanıcıların rollerini seçin.

en: Plain text body
tr: Düz metin gövde

en: Send plain text email only
tr: Sadece düz metin e-posta gönder
