Mime Mail (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (40 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Subject
uk: Тема

en: Language
uk: Мова

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Mail
uk: Пошта

en: The subject of the message.
uk: Тема повідомлення.

en: To
uk: До

en: Roles
uk: Ролі

en: System
uk: Система

en: Recipient
uk: Отримувач

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: access denied
uk: доступ заборонено

en: Attachments
uk: Вкладення

en: Key
uk: Ключ

en: The mail's subject.
uk: Тема поштового повідомлення.

en: Your message has been sent.
uk: Ваше повідомлення було відправлене.

en: Send message
uk: Надіслати повідомлення

en: Bcc
uk: Пр. копія

en: Cc
uk: Копія

en: rules
uk: правила

en: Sender name
uk: Ім’я відправника

en: The email address to which the message should be sent OR enter [node:author:mail], [comment:author:mail], etc. if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
uk: Електронна адреса, на яку має бути надіслане повідомлення АБО введіть [node:author:mail], [comment:author:mail], тощо, якщо необхідно надіслати листа авторові оригінального допису.

en: Enter a valid email address or use a token e-mail address such as %author.
uk: Введіть дійсну адресу електронної пошти або використайте замінник електронної адреси, наприклад %author.

en: Select the roles whose users should receive the mail.
uk: Оберіть ролі, чиї користувачі мають отримувати лист.

en: Example modules
uk: Модулі-приклади

en: Sender e-mail address
uk: Електронна адреса відправника

en: HTML message
uk: HTML-повідомлення

en: Reply to
uk: Відповідь

en: Send HTML e-mail
uk: Надіслати HTML-лист

en: The mail's recipient address. The formatting of this string must comply with RFC 2822.
uk: Адреса отримувача електронного листа. Форматування рядка має відповідати RFC 2822.

en: Fixed language
uk: Фіксована мова

en: If specified, the language used for getting the mail message and subject.
uk: Якщо зазначено, мова, використовувана для отримання поштових повідомлень та теми.

en: PHP DOM extension
uk: Розширення PHP DOM

en: Reply e-mail address
uk: Електронна адреса для відповіді

en: Send mail only to active users.
uk: Надсилати лист лише активним користувачам.

en: A key to identify the e-mail sent.
uk: Ключ для ідентифікації надісланого електронного листа.

en: Plain text message
uk: Повідомлення простим текстом

en: Send status
uk: Стан відправки
